Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR

Spotkanie grupy eksperckiej

włącz .

W dniu 21 marca odbyło się spotkanie grupy eksperckiej zorganizowane pod auspicjami Wojskowego Instytutu Medycznego w osobie dyrektora  gen. bryg. dr hab. med. Grzegorza Gierelaka oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Jerzego Ładnego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, MON, MSW, przedstawiciele pracodawców, ordynatorzy szpitalnych oddziałów ratunkowych, środowiska akademickiego, społecznych organizacji reprezentujących ratowników medycznych oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego.

Pierwsze z serii spotkań dotyczyło koniecznych zmian i kierunków w zakresie ratownictwa medycznego, aktualizacji obowiązujących aktów prawnych,  kształcenia ratowników medycznych.

Wnioski ze spotkania będą przekazane do Ministerstwa Zdrowia w najbliższym czasie.

Organizatorzy wyrażają nadzieję iż wypracowane i przedstawione przez reprezentantów różnych grup i organizacji wnioski będą wykorzystane do rozwoju i zmian ratownictwa medycznego w Polsce.

                                                                                                                                             PTPR