Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR

Fundacja Dobra Fabryka

włącz .

Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Chcemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R. W. Emersona: "najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry". 

Dobra Fabryka to druga z fundacji (obok Fundacji Kasisi) założonych przez Szymona Hołownię. Celem Fundacji jest "produkcja dobra" w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Każde z wybranych miejsc Szymon regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i optymalnie udzielać pomocy.

Trzy pierwsze projekty Dobrej Fabryki to opieka nad hospicjum w Kabudze koło Kigali, stolicy Rwandy - jedyną taką placówką w kraju, szpitalem działający w ogarniętej konfliktem zbrojnym prowincji Kiwu Północne w Demokratycznej Republice Konga oraz ośrodkiem leczenia choroby głodowej, działającym przy tymże szpitalu. Wszystkie te placówki prowadzoną polskie Siostry od Aniołów.

 Od stycznia 2016 roku Dobra Fabryka przejęła pod opiekę nowe placówki w trzech państwach Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkina Faso. Łącznie jest to sześć nowych projektów m.in wioska dla trędowatych, centrum medyczne w slamsach na przedmieściach Lome oraz szkoła Montessori w Cove edukująca najbiedniejsze dzieci w regionie. 

Dlaczego wybraliśmy pomoc ludziom w biedniejszych regionach świata jak Afryka? Bo człowieczeństwo nie zależy od ilości kilometrów, które dzielą kogoś od mojego miejsca zamieszkania. Człowiek na Antarktydzie i w Sierra Leone chce kochać, jeść i żyć tak samo, jak człowiek z Wrocławia, Łomży czy Radomia.

Wyjście ze świata własnych potrzeb i nawet najmniejszy krok w stronę drugiego człowieka, to zawsze jakieś ryzyko, zawsze jakaś utrata. Czasu, który można przeznaczyć na swoje przyjemności, pieniędzy które można na nie wydać, gwarancji na przyszłość, czy pancerza chroniącego przed zranieniem. Ale to ZAWSZE zwraca się z procentem, o jakim nie słyszano w żadnym banku.

Fundacja działa w oparciu o finansowanie społecznościowe (crowdfunding). Prosimy o małe sumy (5, 10, 15 złotych), przesyłane w ramach zlecenia stałego.

Więcej informacji: www.dobrafabryka.pl

PODARUJ NAM 1% PODATKU

Możesz dołączyć do nas i produkować z nami dobro przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dobra Fabryka wpisując w swoim zeznaniu podatkowym KRS 0000519542