Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR
  • PTPR

Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR

włącz .

W imieniu całego Komitetu Organizacyjnego I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Ultrasonografia w ratownictwie medycznym i praktyce SOR", chciałbym zaprosić przedstawicieli środowiska medycznego do udziału w tym wydarzeniu. Cel, który przyświeca organizacji niniejszej Konferencji to podniesienie świadomości uczestników - praktyków oraz teoretyków z dziedziny ratownictwa medycznego, na temat zastosowania ultrasonografii w stanach zagrożenia życia. Chcemy zachęcić przedstawicieli środowiska medycznego do implementacji oraz rozwoju tych zagadnień w działalność podmiotów leczniczych, dla podniesienia jakości leczenia pacjentów. Etapem prowadzącym do tego celu powinno więc być w pierwszej kolejności wykorzystanie nowoczesnej edukacji medycznej, stąd zaplanowana część szkoleniowa Konferencji.

Zaplanowaliśmy dla Uczestników cztery panele szkoleniowo-dyskusyjne:


1. ratownictwo przedszpitalne, 

2. szpitalny oddział ratunkowy, 

3. „combat medicine", 
medycyna katastrof,
4. edukacja.

Zaprosiliśmy do współpracy najlepszych specjalistów ultrasonografii, zwłaszcza ratunkowej, którzy przekażą Państwu swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, zarówno podczas części dyskusyjnej Konferencji, jak i podczas przygotowanych dla jej Uczestników, warsztatów szkoleniowych.

Już dziś zachęcam do udziału w tym pionierskim dla polskiej medycyny wydarzeniu zarówno lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarki jak i przedstawicieli innych środowisk medycznych, a także studentów kierunków medycznych, zainteresowanych tematem ultrasonografii w stanach zagrożenia życia.

Tomasz Górecki

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
http://www.medycynakatastrof.wl.cm.uj.edu.pl/zaproszenie